UMRE

Umre, ziyaret etmek manasına gelmektedir. Kabe’yi ziyaret eden müslümanlar bazı şartları yerine getirdiğinde umre yapmış olurlar. Hac ayı yani zilhicce ayı hariç her dönem ziyaret edilerek umre yapılabilir. Dini anlamı olarak, belli bir döneme bağlı kalmaksızın ihrama girmek, tavaf etmek, Safa Merve arası say etmek ve traş olduktan sonra ihramdan çıkmak anlamına gelmektedir.

 

Umre yapmak ve ziyaretinde bulunmak sünnettir. Umre aslında Haccın küçüğüdür. Hac gibi zilhicce ayında yapılması şart koşulmamıştır. Umre yapmak için ilk önce mikat bölgesine gidilir ve ihrama girip daha sonra 2 rekat ihram namazı kılınır. Daha sonra Kabe’nin etrafında tavaf edilir sonrasında Safa Merve arası Say yapılır ve traş olunarak yani saçları kısaltarak ihramdan çıkılır.

Umrenin farzı 2 (iki) dir, İhrama girmek  ve tavaf etmek.  Bunlardan şart  ihram, tavaf ve rükündür.

Umrenin bir çok fazileti ve sevabı vardır. Özellikle ramazan ayında yapılan umre için Peygamber Efendimiz Sav şöyle buyuruyor,

“Umre, diğer bir umre ile arasındaki günahları siler”. “Ramazanda yapılan umrenin sevabı bir haccın sevabına denktir.”

Umre hem Kuran-ı Kerim’de hem de Hadis-i Şerifte geçer. Kuran`da: “Haccı ve umreyi Allah için tam yapın.”  Hadis`te: “İki umre arasındaki küçük günahların kefaretidir” halindedir.

null

Malatya Umre Turu

Malatya’dan umreye gidecek olan misafirlerimizin öncelikle pasaportlarını Malatya emniyet müdürlüğünden almaları gerekmektedir. Sonrasında bizimle iletişime geçerek malatya umre turları hakkında bilgi aldıktan sonra seçeceğiniz umre programına kaydınız yaptırabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz hizmetler arasında Malatya – Medine uçak bileti (THY), Havalimanı otel arasında trasnfer hizmeti, otel konaklaması, sabah kahvaltısı akşam yemeği (tabldot veya açık büfe), Medine – Mekke arası geçişler, vize ve tüm rehberlik hizmetleri ve daha birçok hizmetlerimizi siz değerli umrecilerimize sunuyoruz. Malatya hac ve umre organizasyonunda saygın yeri olan Haznedar Turizm sizlere daha iyi hizmet vermek için her geçen gün daha da büyümektedir. Malatya umre turları 2018 fiyatları
null

Umre için Pasaport Nasıl Alırım?

Pasaport alabilmeniz için ilk önce sizin internet üzerinden Malatya emniyet müdürlüğü pasaport online randevu sistemine kaydolmanız gerekmektedir. Daha sonra istenilen belgeler ile birlikte (biyometrik fotoğraf gibi) almış olduğunuz randevu saatinde emniyet müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunuyorsunuz. Sizden istenilen adresi doğru vermeniz gerekmektedir. Zira pasaportunuz vermiş olduğunuz adresinize gelecektir.