Bosna Hersek Turu

Tur Programı

Malatya Bosna Turu’nu tercih eden misafirlerimizle Malatya havalimanında kararlaştırdığımız gün ve saatte buluşuyoruz. Tarifeli uçağımızla Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Saraybosnaya vardıktan sonra havalimanında bizi bekleyen araçlarımıza biniyoruz ve konaklayacağımız otele doğru hareket ediyoruz. Otele yerleştikten sonra Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. şehir tanıtımı sonrası Osmanlı çeşmesinden su içiyoruz. Daha sonra Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın şehre girdiği kapıdan geçiyoruz. Aliya Izetbegoviç’in de içinde bulunduğu şehitliği ziyaret ediyoruz, Avrupa’nın en güzel ve eski çarşılarından birisi olan Başçarşı’ya doğru hareket ediyoruz. Osmanlı döneminden bu yana eğitime ara vermeyen ve hala devam eden Kurşunlu Medresesini ve Kanuni Sultan Süleyman Han’ın halası oğlu olan Gazi hüsrev Bey Camisini ziyaret edip otelimize dönüyoruz.
Otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası Travnik şehrine doğru hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde yer alan ve birçok insanın şehit olduğu Ahmiç Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Travnik şehrine varış ve Osmanlı Kalesi’nden şehiri fotoğraflıyoruz. Daha sonrasından İbrahim Paşa Medresesini ve Alaca camiyi ziyaret ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın su içtiği Plava vodayı ziyaret edip suyumuzu içiyoruz. Saraybosnanın su kaynağı olan Igman Dağı’nın eteklerinde gezinti. Başçarşıda serbest zaman sonrası saat kulesi ve tarihi rimski Köprüsünü ziyaret. Daha sonrasından otele dönüş
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostara doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde yer alan Konjic köprüsünün görülmesi ardından Travnik’e varış. Türk köyü olarak bilinen Poçiteli köyünü ziyaret ve gezisi. Mostar şehrine vardıktan sonra Mostar köprüsü ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık olarak 550 yıllık tarihi olan Blagay Tekkesini ziyatet ediyoruz. Hemen yakınında bulunan Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş
Otelde aldığımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. daha sonra savaş yıllarında iki buçuk yıl kadar şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı tünel ve müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz gerçekleştirdikten sonra vereceğimiz serbest zaman ile Başçarşıda son alışverişlerimizi yapıyoruz. Belirtilen saatte ve mekanda buluşup Malatya’ya dönmek üzere havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki Haznedar Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
 • null

  %100 Müşteri Memnuniyeti

  Hayatınızı değiştiren yolculukta

  sizin memnuniyetiniz

  her şeyden önce gelir

 • null

  Güvenli Alış Veriş

  Yapacağınız umre ziyaretinde

  kendinizi güvende hissedeceksiniz

 • null

  Uygun Fiyatlar

  En iyi fiyat garantisi

  ile hizmetinizdeyiz

Bosna Hersek

İstanbul’un Fatihi olan Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilerek Rumeli Eyaletine bağlı bir sancak haline gelen Bosna, Osmanlı İmparatorluğu’na katılan güzelliklerden bir tanesini ziyarete ne dersiniz ?