Kudüs Turu

Tüm dinlerin ortak ve kutsal mekanlarının bir arada olduğu ve insanlık tarihinin başladığı günden itibaren önemli bir tarihe sahip olan yer Kudüs.
Selaheddin Eyyubi Kudüs’ü şöyle tanımlar, ”Kudüs hiçbir şey, Kudüs herşey”. Kudüse gitmeden önce bu sözü iyi anlamak gerekmektedir.

Tur Programı

Malatya Kudüs turuna katılan siz değerli Haznedar Turizm misafirleri ile Malatya Erhaç Havalimanında belirtilen saatte buluşuyoruz. Tarifeli uçuş ile Telavi’e doğru hareket ediyoruz. Planlanan saatte Telaviv’e varıyoruz. Varış sonrası Yafa şehrine doğru hareket ediyoruz. Yafa şehrinde Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesini ziyaret ettikten sonra Kudüs’e doğru hareket ediyoruz. Kudüs’te otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olaraka yatsı namazını Mescid-i Aksa’da kılıyoruz.
2. gün sabahında otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası programımıza Mescid’i Aksa ile başlıyoruz. Hristiyanlık, Musevilik ve İslam dininde önemli yeri, olan Zeytin Dağına doğru çıkış yapıyoruz ve panoramik Kudüs şehrini fotoğraflıyoruz. Daha sonra Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi ziyaretleri ardından Mescid’i Aksa’da Cuma namazını kılıyoruz. Kubbetü’s Sahra ziyareti ile birlikte Peygamber Efendimiz Sav’in Miraç’a çıktığı yer olarak bilinen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Museviler tarafından kutsal sayılan ağlama duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimiz ardından eski Kudüs çarşısında ki cafelerde yorgunluk kahvesi içiyoruz. Daha sonra dinlenmek üzere konakladığımız otele dönüyoruz.
Malatya Kudüs turuna katılan misafirlerimizin isteğine bağlı olarak sabah namazını Mesicid’i Aksa’da eda ediyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından Hz. İbrahim as’ın şehri olan El Halil’e doğru hareket ediyoruz. El halil’de göreceğimiz yerler arasında El Halil Camii ve burada olan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirlerini ziyaret ediyoruz. Hz. Yunus as’ın kabri için Halhul kasabasına gidiyoruz. Daha sonra Hz İsa’nın doğduğu yeri ziyaret edip Lut gölüne doğru hareket ediyoruz. Helak olan Lut Kavminin yaşadığı ve sular altında kalan yerleşim yerlerini görüyoruz. Daha sonra Hz. Musa as’ın kabrinin bulunduğu külliyeye doğru hareket ve ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize akşam yemeğini almak üzere hareket ediyoruz.
Sabah namazı için Malatya’dan gelem misafirlerimizi Mescid’i Aksa’da namazlarını eda edebilmeleri için götürüyoruz. Sabah namazı sonrası kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası Hzç Meryem as’ın defnedildiğine inanlılan kileseyi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Getsemene Bahçesinde yer alan ve Hz İsa as’ın döneminden kalma 2000 yıllık zeytin ağaölarını gördükten sonra Hz. İsa as’ın son duasını yaptığı ıstırap kalesini ziyaret sonrasında Malatya’ya dönüş için havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki Haznedar Turizm organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
 • null

  %100 Müşteri Memnuniyeti

  Hayatınızı değiştiren yolculukta

  sizin memnuniyetiniz

  her şeyden önce gelir

 • null

  Güvenli Alış Veriş

  Yapacağınız umre ziyaretinde

  kendinizi güvende hissedeceksiniz

 • null

  Uygun Fiyatlar

  En iyi fiyat garantisi

  ile hizmetinizdeyiz

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Bir gece kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir. (İsra suresi Ayet-1).